صفحه اصلی

Persian-Java-Iran

انجمن برنامه نویسان جاوا و مدیران اوراکل در سال ۲۰۰۵ توسط جمعی از نخبگان رشته مهندسی نرم افزار به سر پرستی مهندس امیر سام بهادر تشکیل شد. در حال حاضر این انجمن در دپارتمان جاوا و اوراکل مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف مشغول به فعالیت می باشد. از جمله دست آورد های پژوهشی این انجمن در طول سال های اخیر عبارتند از

Shine-Rank-SourceForge

فریم ورک Shine، این فریم ورک یکی از فریم ورک های محبوب جاوا می باشد که در سال ۲۰۰۹ رتبه اول سایت SourceForge را کسب نموده است این فریم در حال حاضر در سایت Java.net قابل دسترسی است. این فریم ورک شامل ابزار های برنامه نویسی جهت تولید پروژه های عظیم می باشد. در حال حاضر ییش ۳۰ پروژه عظیم به وسیله این فریم ورک در کشور ایران پیاده سازی شده است.

لایتکراه اندازی مدرسه جاوای ایران در آزمایشگاه یادگیری فناوری اطاعات دانشگاه صنعتی شریف، در این مدرسه دانشجویان می توانند یک مسیر مشخص در حوزه مهندسی نرم افزار، امنیت، برنامه نویسی جاوا و مدیریت بانک اطلاعاتی اوراکل را سپری نموده و پس از گذراندن این مسیر وارد بازار کار شوند. مقاطع آموزشی این مرکز عبارتند از:

کاردانی برنامه نویسی تجاری

کارشناسی برنامه نویسی تجاری

کارشناسی ارشد برنامه نویسی تجاری

Java-J2EE-Book

کتاب مفاهیم بنیادی کار با تکنولوژی های جاوا از انتشارات کانون نشر علوم، این کتاب برای آن دسته از برنامه نویسانی تالیف شده که علاقه به تولید و توسعه برنامه های کاربردی  تحت زبان برنامه نویسی جاوا دارند. این کتاب برای سطوح مقدماتی پیشنهاد می گردد.

 

 

 

 

 

Oracle-Full-Ref-Bookکتاب مرجع دانشگاهی اوراکل از انتشارات مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر (دانشگاه جامع علمی کاربردی)، این کتاب بعنوان کتاب درسی “پایگاه داده” برای رشته های فناوری اطلاعات و مهندسی نرم افزار تدوین شده است. در این کتاب سعی شده است مفاهیم کار با بانک اطلاعاتی اوراکل به زبانی ساده ارائه گردد تا دانشجویان مهندسی رشته های فناوری اطلاعات و نرم افزار مورد استفاده قرار دهند. در این کتاب دانشجویان با زبان SQL و بانک اطلاعاتی اوراکل آشنا می شوند. برای تهیه این کتاب به سایت رسمی دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه فرمائید. در این کتاب از ویرایش ۱۰g بانک اطلاعاتی اوراکل استفاده شده است و در آن به مفاهیم انتفال داده ها و مدیریت پایگاه داده ها پرداخته می شود.

 

 

JSting-Web-Based-OSسیستم عامل مبتنی بر وب JSting، این سیستم عامل بر مبنای سیستم عامل J2OS پیاده سازی شده و اولین سیستم عامل مبتنی بر وب می باشد، که به کاربر امکانات Cloud را تحت ابزار های الکترونیکی همانند: موبایل، تبلت، تلویزیون و… ارائه می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر باید با گروه تخصصی راه کار های زبان جاوا و بانک اطلاعاتی اوراکل مکاتبه نمایید. این سیستم عامل در سطح سازمان ها و ادارات امکانات متعددی را ارائه کرده و باعث جلوگیری از اتلاف هزینه ها در سازمان ها و ادارات می شود. با توجه به نوع طراحی و پیاده سازی این سیستم، قابلیت سفارشی سازی این سیستم عامل برای اهداف مختلف وجود دارد. یکی از خاصیت های مهم این سیستم عامل توسعه آن در زمان مصرف می باشد، از اینرو این سیستم عامل معماری گسترش همزمان را ارائه می دهد.